WPGlobus Multilingual - en to pl_PL translation catalogue (144 entries)

note: / Plugin Description
en: A WordPress Globalization / Multilingual Plugin. Posts, pages, menus, widgets and even custom fields - in multiple languages!
pl_PL: Wtyczka do stworzenia WordPress'a wielojęzycznym. Wpisy, strony, menu, widgety i nawet własne pola - wszystko w wielu językach!

en: Guide
pl_PL: Instrukcja

en: Add-ons
pl_PL: Dodatki

en: Quick Start
pl_PL: Szybki start

note: / Do not translate
en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Go to WPGlobus Settings
pl_PL: Przejdź do ustawień WPGlobus'a

en: Easy as 1-2-3:
pl_PL: Proste jak 1-2-3:

en: Go to WPGlobus admin menu and choose the countries / languages;
pl_PL: Przejdź do menu administracyjnego i wybierz kraje/języki;

en: Enter the translations to the posts, pages, categories, tags and menus using a clean and simple interface.
pl_PL: Przetłumacz wpisy, strony, kategorie, tagi i menu za  pomocą prostego i przejrzystego interfejsu.

en: Switch languages at the front-end using a drop-down menu with language names and country flags.
pl_PL: Przełączaj języki na stronie za pomocą rozwijanego menu z nazwami języków i flagami krajów.

en: Links:
pl_PL: Odnośniki:

en: FAQs
pl_PL: FAQ

en: Contact Us
pl_PL: Skontaktuj się z nami

en: Please give us 5 stars!
pl_PL: Proszę

en: WPGlobus only supports the localization URLs in the form of <code>example.com/xx/page/</code>. We do not plan to support subdomains <code>xx.example.com</code> and language queries <code>example.com?lang=xx</code>.
pl_PL: WPGlobus wspiera adresy URL do lokalizacji tylko w formie <code>example.com/xx/strona/</code>. Nie planujemy wspierać formy subdomen <code>xx.example.com</code> ani żądań GET <code>example.com?lang=xx</code>.

en: Some themes and plugins are <strong>not multilingual-ready</strong>.
pl_PL: Niektóre motywy i wtyczki <strong>nie są przystosowane do wielojęzyczności</strong>.

en: They might display some texts with no translation, or with all languages mixed together.
pl_PL: Mogą one wyświetlać niektóre teksty bez tłumaczenia lub zmieszane z wielu języków.

note: / translators: %s are used to insert HTML link. Keep them in place.
en: Please contact the theme / plugin author. If they are unable to assist, consider %s hiring the WPGlobus Team %s to write a custom code for you.
pl_PL: Proszę skontaktować się z autorami motywu/wtyczki. Jeżeli nie będą oni w stanie pomóc, rozważ %s zatrudnienie Zespołu WPGlobus %s do napisania kodu dla Ciebie.

en: Multilingual Everything!
pl_PL: Stwórz wielojęzyczność!

en: WPGlobus is a family of WordPress plugins assisting you in making multilingual WordPress blogs and sites.
pl_PL: WPGlobus jest rodziną wtyczek do WordPress'a pomocnych w tworzeniu wielojęzycznych blogów i stron na WordPress'ie.

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Default
pl_PL: Domyślne

en: Languages
pl_PL: Języki

en: Enabled Languages
pl_PL: Aktywne języki

en: These languages are currently enabled on your site.
pl_PL: Te języki są aktualnie aktywne na Twojej stronie.

note: / translators: %1$s and %2$s - placeholders to insert HTML link around 'here'
en: or Add new Language %1$s here %2$s
pl_PL: Lub %1$s dodaj nowy język%2$s.

en: Add Languages
pl_PL: Dodaj języki

en: Language Selector Mode
pl_PL: Tryb wyboru języka

en: Two-letter Code with flag (en, ru, it, etc.)
pl_PL: Dwuliterowy kod z flagą (en, ru, pl itp.)

en: Full Name (English, Russian, Italian, etc.)
pl_PL: Pełna nazwa (English, Russian, Polish itp.)

en: Full Name with flag (English, Russian, Italian, etc.)
pl_PL: Pełna nazwa z flagami (English, Russian, Polish itp.)

en: Flags only
pl_PL: Same flagi

en: Choose the way language name and country flag are shown in the drop-down menu
pl_PL: Wybierz sposób wyświetlania nazwy języka i flagi kraju w rozwijanym menu.

en: Language Selector Menu
pl_PL: Menu wyboru języka

en: Choose the navigation menu where the language selector will be shown
pl_PL: Wybierz menu nawigacyjne, w którym będzie dostępny wybór języka.

en: "All Pages" menus Language selector
pl_PL: Wybór języka w menu "Wszystkie strony"

en: Adds language selector to the menus that automatically list all existing pages (using `wp_list_pages`)
pl_PL: Dodaje wybór języka do menu, które automatycznie wyświetlają wszystkie istniejące strony (za pomocą `wp_list_pages`).

en: Custom CSS
pl_PL: Własne CSS

en: Here you can enter the CSS rules to adjust the language selector menu for your theme. Look at the examples in the `style-samples.css` file.
pl_PL: Tutaj możesz podać reguły CSS w celu dostosowania menu wyboru języka do swojego motywu. Wzoruj się na pliku `style-samples.css`.

en: Post types
pl_PL: Rodzaje wpisów

en: Uncheck to disable WPGlobus
pl_PL: Odznacz, aby wyłączyć WPGlobus'a na danym rodzaju wpisów.

en: Redirect
pl_PL: Przekierowany

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Description
pl_PL: Opis

en: Thank you for installing WPGlobus!
pl_PL: Dziękujemy za zainstalowanie WPGlobus'a!

en: Read About WPGlobus
pl_PL: Przeczytaj o WPGlobus'ie

en: Click the <strong>[Languages]</strong> tab at the left to setup the options.
pl_PL: Naciśnij na zakładkę <strong>[Języki]</strong> po lewej, aby dostosować opcje.

en: Should you have any questions or comments, please do not hesitate to contact us.
pl_PL: Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie, nie krępuj się z nami skontaktować.

en: Sincerely Yours,
pl_PL: Z poważaniem,

en: The WPGlobus Team
pl_PL: Twój Zespoł WPGlobus

en: Options updated
pl_PL: Zaktualizowano opcje

en: Please enter a language code!
pl_PL: Proszę podać kod języka!

en: Language code already exists!
pl_PL: Język z takim kodem już istnieje!

en: Please specify the language flag!
pl_PL: Proszę określić flagę dla języka!

en: Please enter the language name!
pl_PL: Proszę podać nazwę języka!

en: Please enter the language name in English!
pl_PL: Proszę podać angielską nazwę języka!

en: Please enter the locale!
pl_PL: Proszę określić ustawienia regionalne

en: Edit Language
pl_PL: Edytuj język

en: Delete Language
pl_PL: Usuń język

en: Add Language
pl_PL: Dodaj język

en: Language Code
pl_PL: Kod języka

en: 2-Letter ISO Language Code for the Language you want to insert. (Example: en)
pl_PL: Dwuliterowy kod ISO dla wstawianego języka. (Przykład: pl)

en: Language flag
pl_PL: Flaga języka

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: The name of the language in its native alphabet. (Examples: English, Русский)
pl_PL: Nazwa języka w jego ojczystym piśmie. (Przykłady: English, Polski)

en: Name in English
pl_PL: Angielska nazwa

en: The name of the language in English
pl_PL: Nazwa języka po angielsku

en: Locale
pl_PL: Ustawienia regionalne

en: PHP/WordPress Locale of the language. (Examples: en_US, ru_RU)
pl_PL: Ustawienia regionalne języka w PHP/WordPress'ie. (Przykłady: en_US, pl_PL)

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Are you sure you want to delete?
pl_PL: Na pewno chcesz to usunąć?

en: Back to the WPGlobus Settings
pl_PL: Wróć do ustawień WPGlobus'a

en: Current Version
pl_PL: Obecna wersja

en: Installed
pl_PL: Zainstalowano

note: / Do not translate
en: Error while saving.
pl_PL: Podczas zapisu wystąpił błąd.

note: / Do not translate
en: g:i:s a
pl_PL: H:i:s

note: / Do not translate
en: Draft saved at %s.
pl_PL: Szkic został zapisany %s.

en: WPGlobus widget
pl_PL: Widget WPGlobus'a

en: Add language switcher
pl_PL: Dodaj przełącznik języka

en: Flags
pl_PL: Flagi

en: List
pl_PL: Lista

en: List with flags
pl_PL: Lista z flagami

en: Select
pl_PL: Lista wyboru

en: Select with language code
pl_PL: Lista wyboru z kodem języka

en: Dropdown
pl_PL: Rozwijana lista

en: Dropdown with flags
pl_PL: Rozwijana lista z flagami

en: Selector type
pl_PL: Sposób wyboru

en: You cannot disable the main language.
pl_PL: Nie możesz wyłączyć głównego języka.

en: *) Available after the menu is saved.
pl_PL: *) Dostępne po zapisaniu menu.

note: / Do not translate
en: You are customizing %s
pl_PL: Personalizujesz %s

note: / Do not translate
en: Word count: %s
pl_PL: Liczba słów: %s

note: / Do not translate
en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
pl_PL: Autorem ostatniej edycji jest %1$s, została ona wykonana %2$s o %3$s

note: / Do not translate
en: Last edited on %1$s at %2$s
pl_PL: Ostatnio edytowano %1$s o %2$s

note: / Do not translate
en: Enter title here
pl_PL: Wprowadź tytuł

note: / Do not translate
en: Invalid taxonomy
pl_PL: Błąd w taksonomii

en: You must enable Pretty Permalinks to use WPGlobus.
pl_PL: Aby korzystać z WPGlobus'a, musisz ustawić przyjazne bezpośrednie odnośniki.

en: Please go to Settings > Permalinks > Common Settings and choose a non-default option.
pl_PL: Proszę przejść do Ustawienia > Bezpośrednie odnośniki > Popularne ustawienia i wybrać opcję Nazwa wpisu.

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: WARNING: old version of the ReduxFramework is active!
pl_PL: OSTRZEŻENIE: jest aktywna stara wersja ReduxFramework!

note: / translators: ReduxFramework - %1$s version, %2$s folder where installed
en: The currently active ReduxFramework (version %1$s) was loaded from the %2$s folder.
pl_PL: Aktualnie załadowany ReduxFramework (wersja %1$s) została załadowana z folderu %2$s.

note: / translators: %1$s placeholder for the link to ReduxFramework plugin
en: We recommend you to install the most recent version of the ReduxFramework plugin: %1$s.
pl_PL: Zalecamy zainstalowanie najnowszej wersji wtyczki ReduxFramework: %1$s.

en: Use the <strong>[Languages Table]</strong> section to add a new language or to edit the language attributes: name, code, flag icon, etc.
pl_PL: Skorzystaj z sekcji <strong>[Tabela języków]</strong>, aby dodać nowe języki lub zedytować atrybuty już istniejących: nazwę, kod, ikonkę flagi itp.

en: Welcome!
pl_PL: Wstęp

en: No navigation menu
pl_PL: Brak menu nawigacyjnego

en: Select navigation menu
pl_PL: Wybierz menu nawigacyjne

note: / translators: %s placeholder for the icon (actual picture)
en: Place the <strong>main language</strong> of your site at the top of the list by dragging the %s icons.
pl_PL: Ustaw <strong>główny język</strong> swojej strony poprzez przeciągnięcie go na górę listy za pomocą ikony %s.

en: <strong>Uncheck</strong> the languages you do not plan to use.
pl_PL: <strong>Odznacz</strong> języki, których nie planujesz używać.

en: <strong>Add</strong> more languages using the section below.
pl_PL: <strong>Dodaj</strong> więcej języków za pomocą poniższej sekcji.

en: When done, click the [Save Changes] button.
pl_PL: Gdy skończysz, naciśnij przycisk [Zapisz zmiany].

en: Choose a language you would like to enable. <br>Press the [Save Changes] button to confirm.
pl_PL: Wybierz język, który chcesz aktywować.<br>Naciśnij przycisk [Zapisz zmiany], aby potwierdzić.

en: Instructions:
pl_PL: Instrukcje:

en: NOTE: you cannot remove the main language.
pl_PL: UWAGA: nie możesz usunąć głównego języka.

en: Select a language
pl_PL: Wybierz język

en: (Found in some themes)
pl_PL: (Używane w niektórych motywach)

en: Enable
pl_PL: Aktywuj

en: (Optional)
pl_PL: (opcjonalne)

en: Languages table
pl_PL: Tabela języków

en: Use this table to add, edit or delete languages.
pl_PL: Użyj tej tabeli, aby dodać, zedytować lub usunąć języki.

en: Read the Quick Start Guide
pl_PL: Przeczytaj instrukcję szybkiego startu

en: Visit our website
pl_PL: Odwiedź naszą stronę internetową

en: Buy WooCommerce WPGlobus extension
pl_PL: Zakup rozszerzenie WPGlobus'a dla WooCommerce

en: Collaborate on GitHub
pl_PL: Współpracuj na GitHub'ie

en: Like us on Facebook
pl_PL: Polub nas na Facebook'u

en: Follow us on Twitter
pl_PL: Śledź nas na Twitterze

en: Find us on LinkedIn
pl_PL: Znajdź nas na LinkedIn

en: Circle us on Google+
pl_PL: Dodaj nas do kręgów na Google+

en: item
pl_PL: element

en: items
pl_PL: elementów

en: Code
pl_PL: Kod

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: File
pl_PL: Plik

en: Flag
pl_PL: Flaga

en: Language name
pl_PL: Nazwa języka

en: English language name
pl_PL: Angielska nazwa języka

en: No items found
pl_PL: Nie znaleziono elementów

en: Add new Language
pl_PL: Dodaj nowy język

en: Default language
pl_PL: Język domyślny

note: / Do not translate
en: Select an item
pl_PL: Wybierz element

en: We rely on your support!
pl_PL: Liczymy na Twoje wsparcie!

en: Please consider a small donation to support the future development.
pl_PL: Prosimy o rozważenie złożenia niewielkiej dotacji, która pomoże w dalszym rozwoju.

en: Thank you!
pl_PL: Dziękujemy!

en: Advanced features and tweaks: URL translation, multilingual SEO analysis, separate publishing and more!
pl_PL: Zaawansowane funkcje i usprawnienia: tłumaczenie URL, wielojęzyczna analistyka SEO, rozdzielne publikowanie i więcej!

en: Get WPGlobus Plus now!
pl_PL: Uzyskaj już teraz WPGlobus Plus!
